Öğretmenevi’nde Kimler Kalabilir?

Aktif olarak faaliyet gösteren Öğretmenevleri’nin konaklama ve diğer hizmetlerinden tüm vatandaşlar faydalanabilmektedir. Tesis doluluk oranına ve çeşitli özel durumlarda bazı kişi ve guruplara öncelik sağlanmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenevi, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Uygulama Yönergesi’nde belirtilen esaslara göre Öğretmenevi’nden faydalanabilen kişi ve guruplar öncelik sırasına göre şu şekildedir;

Öğremenevi’nden Kimler Faydalanabilir?

1- Emekli ve aktif eğitim çalışanları ve yakınları
2- Milli Eğitim Bakanlığı projeleri kapsamında düzenlenen yarışma, müsabaka ve kültürel etkinlik katılımcıları.
3- Öğrenciler
4- Diğer kamu çalışanları
5- Sivil vatandaşlar

Öğretmenevlerinin faaliyet amacı temel olarak eğitim çalışanlarının konaklama ihtiyacı ile dinlenme ve eğlenme ihtiyaçlarını imkânlar doğrultusunda karşılamak olduğundan tesisi kullanan eğitim çalışanlarına uygulanan fiyat tarifesi ile diğer kişi ve guruplara uygulanan fiyat tarifesi farklılık göstermektedir.

İlgili Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Uygulama Yönergesi Maddeleri

MADDE 4
(1) Kurumun asıl amacı eğitim çalışanlarının konaklama ihtiyacını karşılamaktır. Bununla birlikte dinlenme ve eğlenme ihtiyaçlarını da imkânları ölçüsünde yerine getirir.
(2) Kurum, eğitim çalışanlarının sosyal ve kültürel ihtiyaçları ile meslekî eğitim alanında gelişimlerine ilişkin faaliyetlere imkânları ölçüsünde destek sağlar.
(3) İşletmelerde meslek eğitimi uygulaması kapsamında meslekî ve teknik eğitim okul ve kurum öğrencilerinin stajyerlik ve çıraklık beceri eğitimi yapmalarına katkı sağlar.

MADDE 13
(1) Kurumların hizmet ünitelerinden eğitim çalışanı ve yakınları öncelikli yararlanır.

Yorumlar