EBA

Covid-19 pandemi süreciyle birlikte faaliyete geçen EBA (Eğitim Bilişim Ağı); öğrenciler ve öğretmenler arasında uzaktan etkileşim kurmak, ihtiyaç duyulan materyalleri internet ve TV yayınları aracılığıyla sunmak ve eğitimin uzaktan devamını sağlamak amacıyla geliştirilen çok amaçlı bir yapıdır.

Yüz yüze eğitime ara verilen pandemi sürecinde öğretmen ve öğrencilerin bulundukları ortamdan ders işlemelerine olanak sağlayan bu gelişmiş yapı sayesinde tüm dünyanın yaşadığı zorlu süreç benzer uygulamalar ile en az sıkıntıyla atlatılmaya çalışmaktadır.

EBA Canlı Ders

Öğretmen ve öğrenciler EBA sisteminden TRT EBA TV ve EBA Canlı Yayın yöntemleriyle faydalanabilmektedir. Bilgisayar, tablet veya diğer mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı olan her yerden faydalanabileceğiniz bu hizmetlerden ders tekrar ve yayınlarını uydu üzerinden TRT-EBA TV İlkokul, TRT-EBA TV Ortaokul, TRT-EBA TV Lise kanallarını ekleyerek de takip edebilirsiniz. EBA canlı ders izlemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

EBA TV Türksat Uydu Frekansları

EBA Giriş

EBA sistemine giriş yapmak veya ilk kez kayıt olmak için yapılması gerekenler aşağıdaki videoda detaylı olarak anlatılmaktadır.

Yorumlar